رومیزی مربع ترمه طرح سپنتا کد 842

1,500,000 تومان
  • تولید کنندگان ترمه حسینی یزد
  • کد محصول: DB-Bu-Sepanta842
  • موجودی: عدم موجودی در انبار

توضیحات کوتاه

پارچه ترمه در ایران از قدمت تاریخی بالایی برخوردار است. در زمان های قدیم ترمه مانند فرش با دست بافته می شد ولی امروزه به صورت نیمه صنعتی...

پارچه ترمه در ایران از قدمت تاریخی بالایی برخوردار است. در زمان های قدیم ترمه مانند فرش با دست بافته می شد ولی امروزه به صورت نیمه صنعتی بافته می شود و ترمه ایران در کل جهان معروف است که در شهر یزد بافته می شود به صورتی که هر ترمه شناسنامه دارد که اغلب روی خود پارچه اسم کارخانه بافنده و سال بافت آن نقش می شود.

ایرانیان از قدیم ترمه را برای سنت ها و مراسم خیلی مهم استفاده می کرده اند، مثلاً در شهر اصفهان مهریه هر عروس حداقل یک شال ترمه است و در خانه های قدیمی و سنتی پارچه های ترمه خیلی اصیل و قدیمی یافت می شود. به طور خلاصه ایرانیان برای پارچه ترمه ارزش خاصی قایل هستند و امروزه در سراسر جهان، ترمه ایران شناخته شده است و بیشترین طرفداران پارچه ترمه، اروپاییان هستند.


طرح سپنتا ترمه حسینی یزد

این طرح 8 رنگ با شمسه ای در مرکز بیانگر روح معنوی آن در انبوهی از گلها و بته جقه های بادامی و قهر و آشتی است. این شمسه در مرکز با 8 بته بادامی زیبا آراسته شده است که نماد جاودانگی طرح است. در ادامه، این شمسه کوچک در قابی چلیپایی شامل 8 گل ختایی ساده و پس از آن نیز دایره ای بزرگ مزین به انواع بته های بادامی، خرقه ای و برهم سوار به زیبایی قرار گرفته که ترکیبی چشم نواز از نقش و رنگ ایجاد نموده است.

در چهار گوشه این شمسه چهار گل شاه عباسی مزین به بته های بادامی و قهر و آشتی در لچکی معطر از گل فرنگ های کوچک شمسه را به حاشیه طرح متصل و مربوط می سازند. این طرح زیبا دارای دو حاشیه کوچک و بزرگ است که در حاشیه بزرگ انواع گلهای ختایی، بته های خرقه ای و بادامی و در حاشیه کوچک بته های برگی و گلفرنگهای کوچک با هارمونی فوق العاده در طرح و رنگ در کنار هم قرار گرفته اند. 

این طرح اولین طرح شرکت ترمه حسینی است که شمسه میانی تمامی فضای متن را فرا گرفته و بته های بادامی که در سراسر طرح دیده می شوند جاودانگی در عین پاکی و تقدس را به ذهن القا میکنند.موارد استفاده

رومیزی، رو اپنی، قاب و سایر تزیینات

اگر به هنرهای سنتی ایرانی علاقه دارید یا به دنبال هدیه‌ای نفیس برای یکی از عزیزان‌تان هستید یا حتی میزی ساده در خانه دارید و د‌ل‌تان می‌خواهد تنوعی چشمگیر در دکوراسیون منزل‌تان ایجاد کنید، یک رومیزی ترمه می‌تواند شما را در این راه یاری رساند.

مشخصات کلی
تعداد رنگ هشت
رنگ زمینه زرشکی - بدون زربافت
ابعاد تقریبی 100*100 سانتیمتر
دوخت
جنس الیاف ابریشم (ویسکوز)
جنس آستر ساتن تافته درجه یک
نوع دوردوزی مغزی دوزی

نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید