رومیزی مربع ترمه طرح سورنا کد 1262

1,800,000 تومان
  • تولید کنندگان ترمه حسینی یزد
  • کد محصول: DB-BU-Sorena1262
  • موجودی: عدم موجودی در انبار

توضیحات کوتاه

پارچه ترمه در ایران از قدمت تاریخی بالایی برخوردار است. در زمان های قدیم ترمه مانند فرش با دست بافته می شد ولی ا...

پارچه ترمه در ایران از قدمت تاریخی بالایی برخوردار است. در زمان های قدیم ترمه مانند فرش با دست بافته می شد ولی امروزه به صورت نیمه صنعتی بافته می شود و ترمه ایران در کل جهان معروف است که در شهر یزد بافته می شود به صورتی که هر ترمه شناسنامه دارد که اغلب روی خود پارچه اسم کارخانه بافنده و سال بافت آن نقش می شود.

ایرانیان از قدیم ترمه را برای سنت ها و مراسم خیلی مهم استفاده می کرده اند، مثلاً در شهر اصفهان مهریه هر عروس حداقل یک شال ترمه است و در خانه های قدیمی و سنتی پارچه های ترمه خیلی اصیل و قدیمی یافت می شود. به طور خلاصه ایرانیان برای پارچه ترمه ارزش خاصی قایل هستند و امروزه در سراسر جهان، ترمه ایران شناخته شده است و بیشترین طرفداران پارچه ترمه، اروپاییان هستند.


طرح سورنا ترمه حسینی یزد

در مرکز این ترمه 12 رنگ ترنجی بزرگ و لوزی شکل میانه داری می کند که انبوهیست از بته جقه های مادر بچه، قهر و آشتی، کج بته و ... که ترکیبی موسیقیایی و دلپذیر ایجاد کرده است. فضای متن این باغ ملون توسط پیچک های در هم تنیده ، بته های ترمه و گلهای کوچک خطی به گونه ای آراسته شده که با حفظ رنگ زمینه تمامی 12 رنگ این طرح، درون متن جای گرفته اند. در چهار گوشه این طرح نیز لچک های بته جقه ای با بته های قهر و آشتی قرار گرفته اند که همراه با نقوش و پیچک های اسلیمی، جلوه بصری زیبایی به این طرح داده اند. کمی که از فضای متن دور شویم در حاشیه طرح انواع گلفرنگ ها، بته های بادامی، بر هم سوار، قهر و آشتی، گلهای شاه عباسی و قاب های چلیپایی بر روی پیچک هایی در هم تنیده حاشیه ای امن و زیبا بوجود آورده اند. طرح سورنا شرکت ترمه حسینی یزد با 12 رنگ متفاوت در ترکیب بندی پیچک ها، لچک ها، ترنج میانی و نقوش، یک هارمونی بی نظیر، منظم و موسیقیایی در نقش و رنگ ایجاد نموده است.


موارد استفاده

رومیزی، رو اپنی، قاب و سایر تزیینات

اگر به هنرهای سنتی ایرانی علاقه دارید یا به دنبال هدیه‌ای نفیس برای یکی از عزیزان‌تان هستید یا حتی میزی ساده در خانه دارید و د‌ل‌تان می‌خواهد تنوعی چشمگیر در دکوراسیون منزل‌تان ایجاد کنید، یک رومیزی ترمه می‌تواند شما را در این راه یاری رساند.


مشخصات کلی
تعداد رنگ دوازده
رنگ زمینه آبی فیروزه ای
ابعاد تقریبی 100*100 سانتیمتر
دوخت
جنس الیاف ابریشم (ویسکوز)
جنس آستر ساتن تافته درجه یک
نوع دوردوزی مغزی دوزی

نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید