جفت کوسن ترمه طرح سالار کد 709

347,500 تومان
  • تولید کنندگان ترمه حسینی یزد
  • کد محصول: DB-Plw-Salar709
  • موجودی: عدم موجودی در انبار

توضیحات کوتاه

پارچه ترمه در ایران از قدمت تاریخی بالایی برخوردار است. در زمان های قدیم ترمه مانند فرش با دست بافته می شد ولی ا...

پارچه ترمه در ایران از قدمت تاریخی بالایی برخوردار است. در زمان های قدیم ترمه مانند فرش با دست بافته می شد ولی امروزه به صورت نیمه صنعتی بافته می شود و ترمه ایران در کل جهان معروف است که در شهر یزد بافته می شود به صورتی که هر ترمه شناسنامه دارد که اغلب روی خود پارچه اسم کارخانه بافنده و سال بافت آن نقش می شود.

ایرانیان از قدیم ترمه را برای سنت ها و مراسم خیلی مهم استفاده می کرده اند، مثلاً در شهر اصفهان مهریه هر عروس حداقل یک شال ترمه است و در خانه های قدیمی و سنتی پارچه های ترمه خیلی اصیل و قدیمی یافت می شود. به طور خلاصه ایرانیان برای پارچه ترمه ارزش خاصی قایل هستند و امروزه در سراسر جهان، ترمه ایران شناخته شده است و بیشترین طرفداران پارچه ترمه، اروپاییان هستند.


طرح سالار ترمه حسینی یزد

این طرح شامل ترنجی در مرکز که آمیزه ایست از گل و برگهای اسلیمی و بته جقه هایی که اطراف آن را فرا گرفته اند. در متن این طرح شلوغ و پرکار انواع بته های بادامی، قهر و آشتی، برهم سوار، شاه عباسی و ... بر روی شاخه های بلند و مارپیچ قرار گرفته اند که با پیچش این شاخه ها به هم متصل و مربوط می شوند. در چهارگوشه این طرح بته های مادر بچه همراه با حاشیه ای ریز از بته های بر هم سوار قرار گرفته اند تا مهر و عطوفت مادری و زنانگی را به تصویر کشد. همه اینها با حاشیه ای متشکل از بته های قهر و آشتی و پیچک های کوتاه آراسته شده است که مرز میان این بوستان پر از گل و دنیای بیرون را مشخص می کند.


موارد استفاده

کوسن مبلمان، روبالشتی و رومیزی 50x50

كوسن ها در هر خانه ای معرف سليقه صاحبخانه هستند، اگر به دنبال اين هستيد كه تغييرات كوچك اما تاثيرگذاری در دكوراسيون داخلی خانه‌تان ايجاد كنيد، بهترين راه اعتماد به كوسن‌هاست. كوسن ترمه طرح سالار از جنس ابریشم درجه یک توسط شرکت ترمه حسینی یزد توليد شده‌ است. اين كوسن ها را می توانيد در اتومبيل، در سفر، روی مبلمان، روی تختخواب، و ... استفاده كنيد. حتی هنگام خواب برای كسانی كه به پهلو می خوابند می تواند بين دو زانو قرار گيرد.


مشخصات کلی
تعداد رنگ پنج
رنگ زمینه مشکی (بدون زربافت)
ابعاد تقریبی 45*45 سانتیمتر
دوخت
جنس الیاف ابریشم (ویسکوز)
جنس آستر ساتن تافته درجه یک
نوع دوردوزی مغزی دوزی

نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید